Izsledki raziskav o zdravilnosti konoplje

V raziskavi pod vodstvom dr. Vincenta van Vaesa so leta 2012 ugotovili, da je endokanabinoidni sistem ključen pri oblikovanju sinaptičnih povezav med možgansko skorjo in gangliji, ki so odgovorne za ciljno usmerjeno vedenje in smiselno obnašanje, motnje teh povezav pa so tudi vzrok številnim duševnim motnjam.

Ekipa dr. Da Silve je letos v Španiji ugotovila, da so kanabinoidi odgovorni za prenos vidnih dražljajev od češerike do možganske skorje in da imajo tudi pomembno vlogo pri prepoznavanju slike. Uporaba konoplje spodbuja nevrogenezo, tvorbo in rast novih možganskih celic v hipokampusu, kar je povezano z antianksioznim in antidepresivnim učinkom ter občutkom vznesenosti, je leta 2005 s svojo raziskavo na univerzi v Saskatchewanu ugotovil profesor nevrologije Xia Zhang.

Ekipa pod vodstvom dr. Yan Gang Suna je leta 2011 v svoji raziskavi ugotovila, da endokanabinoidni sistem nadzoruje električno frekvenco češerike oziroma talamusa, kar je bistveno za ohranjanje delujočega organizma, saj motnje v električnem delovanju češerike povzročijo epileptični napad.

V raziskavi pod vodstvom dr. Vincenta van Vaesa so leta 2012 ugotovili, da je endokanabinoidni sistem ključen pri oblikovanju sinaptičnih povezav med možgansko skorjo in gangliji, ki so odgovorne za ciljno usmerjeno vedenje in smiselno obnašanje, motnje teh povezav pa so tudi vzrok številnim duševnim motnjam.

Doktor psihiatrije Charles Ashton iz University of Newcastle upon Tyne v Veliki Britaniji je ugotovil, da uporaba konoplje zaradi svojega antidepresivnega in antipsihotičnega učinka blaži motnjo bipolarnosti. Raziskava je bila objavljena leta 2005 na Pubmed.

Profesor David Blake iz University of Bath je leta 2005 v časopisu Rheumatology Journal objavil raziskavo, ki ugotavlja, da konoplja zaradi svojih analgetičnih in protivnetnih učinkov blaži bolečine pri revmatičnem artritisu.

Dr. Jody Corey-Bloom iz Canadian Medical Association je ugotovila, da kajenje konoplje lajša bolečine pri mišičnih krčih multiple skleroze. Raziskavo so objavili maja 2012.

Leta 2007 je dr. Diego Centonze iz Univerzitetne nevrološke klinike v Rimu v raziskavi ugotovil, da konoplja uravnava motnje centralnega živčnega sistema, kot sta multipla skleroza in amiotrofična lateralna skleroza.

Ekipa dr. Maríe Salazar iz Madrida je leta 2009 v svoji raziskavi ugotovila, da konopljine učinkovine pospešujejo avtofagijo rakavih celic in s tem uspešno zdravijo raka.

Dr. Wai Man Liu iz Londona je v raziskavi leta 2006 ugotovil, da uporaba konoplje uničuje rakave celice.

Na medicinski fakulteti na Harvardu so leta 2008 ugotovili, da konopljina učinkovina THC zavira rast in zdravi pljučnega raka.

Leta 2011 so na jeruzalemski medicinski fakulteti opravili raziskavo, ki je ugotovila, da konoplja zdravi možganske poškodbe in poškodbe jeter.

Leta 2012 so na ameriškem inštitutu za alkoholizem v Bethesdi ugotovili, da konoplja zdravi diabetes.

Leta 2012 so v raziskavi na kardiološkem oddelku v Ženevi ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo kardiovaskularna obolenja.

Dr. Campbell je leta 2007 v svoji raziskavi na fiziološkem oddelku Nevrološke univerze v Dublinu ugotovil, da konoplja zdravi alzheimerjevo bolezen.

Dr. Raphael Mechoulam iz Jeruzalema je ugotovil, da konopljine učinkovine lajšajo in zdravijo alzheimerjevo in parkinsonovo bolezen in tudi druga nevropsihiatrična obolenja.

Raziskovalci na Univerzi v Kölnu so ugotovili, da uporaba konoplje niža stopnjo umrljivosti pri shizofreniji in drugih duševnih motnjah ter da zdravi shizofrenijo bolj učinkovito kot konvencionalna zdravila in celo brez stranskih učinkov.

Ekipa raziskovalcev v Avstraliji je leta 2010 ugotovila, da konoplja zdravi in boljša kognitivne sposobnosti pri shizofreniji.

Na psihiatričnem inštitutu v Oslu so leta 2009 ugotovili, da uporaba konoplje boljša kognitivne sposobnosti pri bipolarnosti.

Na inštitutu za molekularno psihiatrijo v Bonnu so leta 2011 ugotovili, da konoplja varuje možgane pred staranjem.

Dr. Fernando Rodriguez de Fonseca iz Univerze v Malagi je v svoji raziskavi o endokanabinoidih iz leta 2008 ugotovil, da ima konoplja velik potencial pri zdravljenju odvisnosti od alkohola.

Na farmakobiološkem inštitutu italijanske univerze Messina so leta 2001 ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo čir na želodcu.

Ekipa dr. Roberta Blaira je leta 2006 ugotovila perspektivnost konoplje pri zdravljenju epilepsije.

Leta 2003 so na oddelku za farmakologijo in toksikologijo na Michiganski univerzi ugotovili, da konopljine učinkovine blažijo astmo.

Leta 2005 so na univerzi v Wisconsinu ugotovili, da konopljine učinkovine zdravijo osteoporozo.

Leta 2012 je raziskovalna ekipa pod vodstvom Luciana Cappetinija ugotovila, da konopljine učinkovine blažijo poškodbe živčevja po infarktu.

Več raziskav je potrdilo zdravilnost konoplje pri glavkomu. Poleg tega pa so raziskave pokazale, da se ribiči, ki uporabljajo konopljo, da bi si izboljšali nočni vid, ne motijo.

A. P. (povzeto iz Predloga zakona o konoplji)

Vir: pozitivke.net

Ni komentarjev:

Objavite komentar